0
سلام

خانه / وبلاگ / چطور املا را تقویت کنیم؟

فروردین 11, 1403

یکی از مشکلاتی که ممکن است خیلی از ما با آن روبرو بشویم ، نوشتار درست املای کلمات است . این مشکل در زبان انگلیسی بسیار رایج است چون نوشتار کلمات با تلفظ آنها گاهاً بسیار متفاوت است . مثلاً کلمه right . در این مطلب قصد داریم راه حل‌هایی را به شما ارائه دهیم که تا حد زیادی این مشکل را کمرنگ‌تر کنیم .

یادگیری قوانین نوشتاری

همونطور که می‌دانید زبان انگلیسی یک سری قوانین برای نوشتار دارد که همیشه ثابت هستند . ما می‌توانیم با یادگیری این قوانین تا حد زیادی به نوشتار کمک کنیم. مثلاً حروف سایلنت ..! حروف سایلنت یعنی حروف را می‌نویسیم ولی خوانده نمی‌شوند.
چند تا از مثال‌ها را در ادامه بخوانیم :

• حرف K قبل  از N‌ تلفظ نمی‌شه. مثل Knife, Knee, Knew
• کلمه‌هایی که با PS‌ شروع می‌شن، نباید P‌ رو تلفظ کرد. مثل Psychology, Psychic, Psychiatrist
• حرف B بعد از M‌ معمولا تلفظ نمی‌شه. مثل Climb, Lamb, Numb

شناختن پسوندها و پیشوندها

زبان انگلیسی پر از پسوندها و پیشوندهای مختلف است که اگر ما بتوانیم دسته‌ای از آنها را یاد بگیریم ، به طور ثابت می‌توانند در نوشتار خیلی از کلمه‌ها به ما کمک کنند.

مثلاً پسوند able
در کلمات : changeable / portable

یا پسوند less
در کلمات : homeless/ useless

لیستی از کلمات سخت و پرچالش

سعی کنید کلماتی که برای شما سخت‌تر هستند را در یک دفتر یادداشت کنید و روزانه آنها را تمرین کنید. می‌توانید حتی در متن‌های انگلیسی این کلمات را پیدا کنید آنها را هایلایت کنید و به آنها دقت کنید. یکی از روش‌هایی که روی خیلی از افراد تاثیرگذار هست به خاطر سپردن حروف یک کلمه از آخر به اول است. اگر بتوانید اینطور حروف را به خاطر بسپارید، هنگام نوشتار ذهن شما به صورت اتوماتیک تک تک حروف را به خاطر می‌آورد.

در کل این مشکل یکی از پر چالش‌ترین موضوعات در زبان انگلیسی برای خیلی از افراد است و در مجموع نوشتن تکرار و تمرین پیدا کردن کلمات در جاهای مختلف و دقت کردن به آنها می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک بکند؛ درست مثل خود ما که نوشتار کلمات حتی در زبان مادری خودمان را در مدرسه با نوشتار تقویت کردیم .