0
سلام

خانه / وبلاگ / پنج روش تقویت گرامر انگلیسی

اردیبهشت 30, 1403

شاید یادگیری گرامر زبان انگلیسی برای شما کمی دشوار باشد و در کنار هم چیدن کلمات درست و زمان‌ها مشکل داشته باشید . اما باید بدانید که اگر از راه درست و صحیح گرامر انگلیسی را یاد بگیرید ، می‌توانید کاملاً به آن مسلط شوید طوری که حین مکالمه کل ساختار در ذهن شما فعال میشود. این مورد یکی از اصلی‌ترین چالش‌های زبان آموزان است که بتوانند حین مکالمه و در لحظه از گرامرها و لغت‌هایی که در ذهن خود دارن، به صورت صحیح استفاده کنند .
برای انجام این کار ۵ مورد را برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌تواند در یادگیری بهتر گرامرها به شما کمک کند :

به نحوه صحبت کردن دیگران و جمله سازی‌ها با دقت گوش کنید:
انجام این کار به طور همزمان شما روی گرامرها لغات تلفظ‌ها و مهارت شنیداری خود کار می‌کنید. طبیعتاً ممکن است که فکر کنید شما در اطراف خود پارتنر زبانی نداری، اما می‌توانید با استفاده از فیلم‌ها پادکست‌ها و آهنگ‌ها به این مورد دست پیدا کنید.

نوشتن را هر روز تکرار کنید :
باید بدانید که هر قاعده و ساختار یا گرامری در ابتدا با نوشتن در ذهن شما بهتر تثبیت می‌شوند . بنابراین می‌توانید در ابتدای کار از نوشتن شروع کنید. سعی کنید فرمول و ساختار گرامر را بنویسید و در ادامه مثال‌های مختلفی را بنویسید . می‌توانید در ابتدا یک سری مثال‌ها را از اینترنت سرچ کنید و بعد خودتان جمله‌سازی را انجام دهید.

نکات گرامری را مرور کنید:
وقتی یک گرامر را یاد می‌گیرید به طور کامل آن را کنار نگذارید. در حین یادگیری گرامرها و ساختارهای جدید سعی کنید گرامرهای قبلی را به کار گیرید و از آنها در نوشتار متن یا صحبت خود استفاده کنید تا بتوانید آنها را به صورت فعال در ذهن خود نگه دارید.

آموزش دادن به دیگران :
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از تدریس و آموزش نکته‌ای به دیگران آن موضوع در ذهن خودتان بهتر تثبیت شده باشد و احساس کنید که بیشتر به آن تسلط دارید. بنابراین اگر می‌خواهید به بالاترین حد تسلط به مطلبی دست پیدا کنید، سعی کنید آن را به دیگران آموزش دهید.

مکالمه کنید:
هدف اصلی بیشتر زبان آموزان این است که بتوانند به راحتی مکالمه خوبی داشته باشند . همانطور که می‌دانید برای داشتن یک مکالمه خوب ما احتیاج به گرامرها، لغت‌هاو تلفظ درست داریم.بنابراین برای اینکه بتوانید از گرامرها و همه این موارد به صورت فعال در لحظه حین مکالمه استفاده کنید ، باید تمرین داشته باشید . این قسمت از یادگیری زبان انگلیسی درست مثل شنا کردن است.شما نمی‌توانید فقط با نوشتن، اصول شنا یا نگاه کردن کسی که در حال شنا است آن را یاد بگیرید. بنابراین باید خودتان بارها شنا کنید تا به مرور زمان و با تمرین زیاد بتوانید به آن مسلط شوید . برای یادگیری همه این موارد لطفاً تمرین مکالمه را فراموش نکنید.

در نتیجه فراموش نکنید که در یادگیری زبان انگلیسی،صبر تداوم ،تکرار و تمرین زیاد، نقش اصلی و کلیدی را دارد.با استمرار به صورت مرتب،شما می‌توانید به همه موارد دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *