0
سلام

خانه / وبلاگ / روش یادگیری گرامرها در زبان انگلیسی

فروردین 11, 1403

برای داشتن مکالمه ای خوب نیاز است که گرامرها را به درستی بدانیم . گرامر همان چارچوبی است که اگر نداشته باشید، نمی‌توانید کلمات را کنار هم بگذارید و به درستی صحبت کنید.اما متاسفانه این بخش برای زبان‌آموزان معمولاً یک چالش بزرگ بوده و آن را سخت‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی می‌دانند!

بهترین روش ها

یادگیری اصول اولیه گرامر تنها با مطالعه دروس زبانی به دست نمی‌آید، بلکه می‌توانید با گوش دادن به پادکست یا تماشای فیلم و سریال هم دنبال تقویت گرامر خود باشید. در ادامه به چندین روش کاربردی برای بهبود گرامر اشاره کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید. این روش‌ها عبارتند از :

• کتاب‌های گرامر مناسب انتخاب کنید .

انتخاب یک کتاب گرامر خوب می‌تواند نفرت شما نسبت به گرامر را تبدیل به علاقه کند! پیشنهاد می‌کنیم تا هنگام انتخاب یک کتاب گرامر، وسواس زیادی به خرج دهید و از خوب بودن آن اطمینان حاصل کنید. توصیه می‌شود تا با معلم زبان خود این موضوع را در میان بگذارید و با گرفتن مشاوره این کتاب را انتخاب کنید. چند تا از کابردی ‌ترین کتاب‌ها در این زمینه:

مجموعه کتاب‌های English Grammar in Use
کتاب های Oxford Grammer Practice
هستند.

• زمان‌ها را خوب یاد بگیرید.

دانش و درک دقیق از زمان‌های گوناگون انگلیسی ، برای بیان اتفاقات نقش خیلی مهمی دارد . ما در زبان فارسی حتی از بعضی زمان‌های زبان انگلیسی استفاده هم نمی‌کنیم. برای مثال ما آنطور که باید و شاید از حال کامل در زبان فارسی مانند زبان انگلیسی استفاده نمی‌کنیم. پس طبیعی است که درک و یادگیری زمان‌های انگلیسی کمی چالش‌برانگیز باشد.
راهکار: برای هر زمان، جملات نمونه بنویسید و تمریناتی را انجام دهید که به شما کمک کند تفاوت بین زمان‌ها را درک کنید.

• یک اپلیکیشن گرامر داشته باشید .

استفاده روزانه و مستمر از یک اپلیکیشن کاربردی میتواند تا حد زیادی در تمرین گرامر به شما کمک کند . اپلیکیشن هایی مانند :
Duolingo , Grammarly ..
را امتحان کنید .
این اپلیکیشن‌ها با ارائه تمرین‌ها، بازی‌ها و تست‌های متنوع، یادگیری را تقویت می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا به طریقی جذاب و مؤثر، مهارت های خود را تقویت کنید.

• روزانه تمرین کنید.

در هر بخشی از یادگیری ، داشتن استمرار و تمرین درست روزانه نیاز است . برنامه روزانه‌ای برای تمرین گرامر تنظیم کنید. حتی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تمرین روزانه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. برای یادگیری بهتر گرامر ، تا میتوانید جمله سازی کنید چه به صورت گفتار چه نوشتاری . این تداوم و تکرار کمک میکند به گرامر ها و استفاده درست از آنها بیشتر مسلط شوید .

• به انگلیسی بیشتر بخوانید.

خواندن به تقویت دایره لغات و درک بهتر گرامر کمک می‌کند. کتاب‌ها، مقالات، یا حتی وبلاگ‌هایی به زبان انگلیسی بخوانید. سعی کنید متون مختلفی در سطوح و سبک‌های گوناگون بخوانید تا با ساختارهای متفاوت آشنا شوید.

• به انگلیسی بیشتر گوش دهید.

به پادکست‌ها، خبرها، یا سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی گوش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا با لهجه‌ها و ریتم‌های مختلف زبان انگلیسی آشنا شوید. همچنین، سعی کنید با گوش دادن فعال، ساختار جملات و گرامر به کار رفته را شناسایی کنید.
در ضمن تکنیک سایه زنی در انجام این کار بسیار کمک کننده است .

• فیلم و سریال انگلیسی ببینید.

سعی کنید قسمت های مختلق فیلم ها و سریال ها را بارها ببینید و گرامر های مختلف را تحلیل کنید . زیر نویس انگلیسی را فعال کنید تا برای بار اول همزمان با شنیدن ، دیالوگ ها و کلمات و گرامر ها را مشاهده کنید . سعی کنید عبارات کلیدی را حتی یادداشت کرده و در مکالمات روزمره خود به کار بگیرید .

• با نقش هر کلمه آشنا شوید .

شناخت نقش کلمات برای درک ساختارهای جمله است . به عنوان مثال صفات برای توصیف اسم ها به کار میروند . فعل ها ، اتفاق هایی هستند که در جمله رخ میدهند . این بخش یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قسمت ها در یادگیری و ساختار های جمله سازی است که دانستن و شناختن آنها از ضروری ترین بخش هاست .

در کل برای یادگیری باید صبور باشید . استمرار و تداوم داشته باشید . سعی کنید برای این مورد برنامه ریزی کنید . هر روز حداقل پانزده دقیقه برای این کار وقت بگذارید اما به صورت مداوم و بدون وقفه . سعی کنید زبان انگلیسی را به صورت عملی به کار بگیرید ؛ یعنی در مکالمات روزمره آنها را بیان کنید . و در آخر از روش های متنوع استفاده کنید تا از یکنواختی جلوگیری کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *