0
سلام

خانه / وبلاگ / بهترین تکنیک برای روان صحبت کردن :

خرداد 05, 1403

برای اینکه بتوانید در زبان انگلیسی مکالمه روان‌تر و بهتری داشته باشید، تکنیک‌های بسیار زیادی وجود دارد .
در این مقاله می‌خواهیم یک تکنیک را به شما معرفی کنیم که با تمرین و تکرار و استمرار می‌تواند تاثیر زیادی در روان صحبت کردن شما بگذارد و تاثیر زیادی در مهارت مکالمه دارد.

تکنیک سه دو یک :
اگر حین مکالمه مکث زیادی دارید و گاهاً احتیاج دارید که فکر کنید، برای اینکه بتوانید این مکث‌ها و این گپ‌ها را از بین ببرید، می‌توانید از تکنیک سه دو یک استفاده کنید.
موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید یا میخواهید درباره آن بیشتر بدانید .

صحبت کردن در سه دقیقه :
سپس سعی کنید بدون توقف سه دقیقه درباره آن صحبت کنید . هدف این است که بتوانید افکار خود را به زبان انگلیسی بیان کنید ، حتی اگر در ابتدا دشوار باشد و اشتباهات گرامری یا مشکل در واژگان داشته باشید .

تکرار با دو دقیقه :
پس از پایان سی ثانیه استراحت کنید . و این بار همان مطالب را سعی کنید در دو دقیقه تولید کنید. سعی کنید اینبار بر روی ایده های کلیدی تمرکز کنید .

نهایی سازی در یک دقیقه :
پس از سی ثانیه استراحت ، در پایان کل مطالبی که گفتید را در یک دقیقه تکرار کنید. در این مرحله باید بتوانید نکات اصلی و‌ مهم خود را به صورت مختصر و‌ واضح بیان کنید .

با این کار شما یک بار در سه دقیقه ایده‌هایی را به ذهن آورده اید و بعد در مدت زمان کوتاه‌تر همان‌ها را تکرار می‌کنید. بنابراین در یک دقیقه آخر ایده‌های بیشتری در ذهن شما است که می‌توانید سریع‌تر آنها را بیان کنید.
همینطور می‌توانید این کار را در مدت زمان بیشتری انجام دهید مثلاً چهار دقیقه سه دقیقه دو دقیقه . و این کاملا به شما و ظرفیت خودتان دارد.
شش ماه روزی ده دقیقه این تمرین را انجام دهید و‌تغییرات اساسی را در مکالمه خود حس کنید